Актуелно
Почетна / Македонија / „Авицена“ почнува со бесплатно тестирање за коронавирус

„Авицена“ почнува со бесплатно тестирање за коронавирус

„Авицена“ од денеска почнува со бесплатното тестирање на граѓаните за детекција на коронавирусот.

Како што претходно најавија од лабораторијата, располагаат со 5.000 тестови високосензитивни Real Time-PCR тестови за КОВИД-19.

loading...