Автомобил удри во тротинет, скопјанка тешко повредена

од Берта Китинска

Вчера во 16:45 часот на крстосницата од бул. Јане Сандански и ул.23 Октомври кога автомобил „цитроен“, управуван од Н.Т.(24) од Скопје, удрил во електричен тротинет, управуван од М.Д.Ј.(45) од Скопје.

Во незгодата М.Д.Ј. се здобила со тешки телесни повреди, констатирани во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“.

Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа од СВР Скопје.

Слични содржини