Бајден го однесе Макрон на сладолед (ФОТО)

од Stefanija Kuzmanovska

Францускиот претседател Емануел Макрон слета во Вашингтон во вторник во четиридневна државна посета за да го истакне извонредното француско-американско пријателство.

Американскиот претседател Џо Бајден сподели слика со Емануел Макрон како јаде сладолед за време на државната посета на францускиот претседател.

Сликата објавена на Твитер профилот на Бајден доцна во средата го покажува Бајден како седи до Макрон со чинии сладолед пред нив во „Фиола Маре“, италијански ресторан за морска храна во Вашингтон.

Сопругите на двајцата лидери, Џил Бајден и Брижит Макрон, седат спроти нив, без сладолед.

Над сликата, Бајден напиша: „Добредојдовте во градот пријатели“.

Слични содржини