Бајден објави кога ќе донесе одлука дали ќе се кандидира за уште еден мандат

од Stefanija Kuzmanovska

Американскиот претседател Џо Бајден изјави дека на почетокот на следната година ќе одлучи дали ќе се кандидира за уште еден четиригодишен мандат.

Бајден повтори дека има намера повторно да се кандидира за функцијата, но дека тоа е семејна одлука за која ќе се одлучува за време на празниците, пренесува „Ројтерс“.

За време на своето обраќање до јавноста по изборите за Сенатот, Бајден рече дека американската демократија била тестирана во последните години, но дека народот го кажал своето.

Слични содржини