Актуелно
Почетна / Македонија / Бачев: Оваа Влада е инсталирана од странски центар за да промени име, идентитет и историја и тоа се случи

Бачев: Оваа Влада е инсталирана од странски центар за да промени име, идентитет и историја и тоа се случи

Јанко Бачев во гостувањето во Само Вистина смета дека сите влади во изминатите 30 години се резултат на американската амбасада.

-Не е ништо ново со владиниот состав, нив ги прави американската амбасада. Кога си замина Љубчо Георгиевски, го промовираше Груевски, па се предомисли и сакаше да се врати, тогаш од 15 членови на извршниот комитет 13 застанаа зад него, а зад Груевски само двајца. Кога сакаше Груевски сакаше да си замине доби повик од американската амбасада да се врати назад. Оваа Влада е инсталирана од странски центар за да промени име, идентитет и историја и тоа се случи, рече Бачев.

loading...