Баку: Ерменија гранатираше позиции на азербејџанската армија

од Stefanija Kuzmanovska

Министерството за одбрана на Азербејџан денеска соопшти дека биле гранатирани позициите на вооружените сили на таа земја на границата со Ерменија.

Во соопштението се прецизира дека „единиците на ерменските вооружени сили ги гаѓале позициите на азербејџанската армија во правец на населбите Агдам Товуз и Зејлик во областа Келбаџар од 31 мај во вечерните часови до ноќта на први јуни“.

Министерството за одбрана додаде дека азербејџанската страна презела соодветни мерки за одговор, пренесува РИА Новости.

Слични содржини