Актуелно
Почетна / TOP NEWS / Барањата за венчавки во Вухан зголемени за 300 отсто

Барањата за венчавки во Вухан зголемени за 300 отсто

Жителите на Вухан, кинескиот град каде што за прв пат беше регистриран новиот коронавирус и кој беше затворен 76 дена, животот полека почнува да се враќа во нормала, а паровите чии врски преживеаја на совршен начин тоа го слават – со брак, пренесува Си-Ен-Ен.

Според официјалните бројки, барањата за свадби се зголемени за 300 отсто во однос на претходниот период.

Властите на Вухан официјално ја отворија матичната служба за венчавки минатиот петок, но првите свадби беа направени во почетокот на неделата.

Сепак, додаде тој, се очекува да се зголемат и разводите по долгото време во изолација.

loading...