Барселона ќе ги искористи парите од продажбата на Семедо за да го купи Депај

од Aleksandar Petrovski

Дефанзивецот Нелсон Семедо најави дека ќе ја напушти Барселона во наредните денови.

Според „Ел Чирингито“, каталонскиот клуб ќе ги искористи средствата од продажбата на Португалецот за да го купи напаѓачот Мемфис Депај од Лион.

Семедо се очекува да се пресели во Вулверхемптон за 32 милиони евра.

Пред десетина дена, претседателот на Барселона, Жозеп Бартомеу се пожали дека финансиската состојба во клубот не дозволува да бид екупен Депај.

loading...

Слични содржини