Актуелно
Почетна / Сцена / Бејби од „Валкан танц“ се разведува по 19 години брак: „Плачеме додека го објавуваме ова“

Бејби од „Валкан танц“ се разведува по 19 години брак: „Плачеме додека го објавуваме ова“

Ѕвездата на „Валкан танц“ Џенифер Греј (60) се разведува од својот сопруг, актерот Кларк Грег (58), по 19 години брак.

Џенифер ја објави тажната вест на својот Инстаграм.

„После 19 години заедно, се разделивме во јануари, знаејќи дека секогаш ќе бидеме семејство кое сака, цени и се грижи едни за други. Неодамна донесовме тешка одлука за развод, но остануваме блиски и длабоко благодарни за животното патување што го споделивме и прекрасната ќерка што ја израснавме. П.С. Тотално плачеме додека го објавуваме ова“, напиша актерката покрај фотографијата на сопругот кој се гушка.

Греј ја потпиша објавата во нејзино име и во име на Кларк. Двојката има ќерка, Стела (18), а тие имаат многу следбеници затоа што секогаш изгледале како совршен пар.

„Жално е, само ако можете некако да го надминете тоа“, „Ве сакам и двајцата“, „Таков тежок момент, ја знам таа болка“, коментираа за веста за разводот.

Џенифер е најпозната по улогата на Бејби во „Валкано танцување“, кое ја играше заедно со починатиот глумец, легендата Патрик Свејзи. Кларк ги одигра најзначајните улоги во филмот „Одмаздници“ и серијалот „Агенти на ШИЛД“

loading...