Актуелно
Почетна / TOP NEWS / Бејрут: Свадба од соништата се претвори во кошмар (ВИДЕО)

Бејрут: Свадба од соништата се претвори во кошмар (ВИДЕО)

Една либанска девојка позираше за свадбено видео во венчаница, но се случи нешто што никогаш нема да го заборави. Исра Себлани позираше во венчаница во елитниот дел во Бејрут во вторникот кога огромна експлозија го потресе пристаништето во либанската престолнина, уривајќи згради и го покри тој дел од градот со чад и прашина.

Видеото на нејзиниот снимател Махмуд Накиб го прикажува моментот кога детонацијата го погодила овој дел од Бејрут и кога моментот на радост и смеа се претвори во ужас.

Камерата беше насочена кон нозете на девојката кога се случи првиот бран на детонација …

loading...