Берлускони отпуштен од болница

од Берта Китинска

Поранешниот италијански премиер Силвио Берлускони ја напушти миланската болница Сан Рафаеле по петдневна хоспитализација, изјави во саботата портпаролот на неговата партија „Народ на слободата“.

Последните денови се шпекулираше дека здравјето на Берлускони е сериозно нарушено. Неговите лекари не објавуваат никакви вести со недели, но неговата партија во петокот негираше дека тој е во критична состојба.Берлускони беше примен во болница неколку пати откако се опорави од ковид-19 во септември.

Слични содржини