Без вода дел од жителите на Кисела Вода

од Stefanija Kuzmanovska

Без вода денеска ќе бидат дел од жителите на населбата Кисела Вода, соопшти РЦУК.

-Од ЈП Водовод и канализација е добиено известување дека заради промена на затворачи на водоводна мрежа со пречник 150 мм на ул. Христо Татарчев бр. 14 после Пумпената станица во нас. Кисела Вода денеска со почеток од 09:00 часот до завршување на интервенцијата без водоснабдување ќе останат корисниците од подулиците со броевите 14, 16, 17, 19, 20, 21 и 22 во Општина Кисела Вода, стои во соопштението.

loading...

Слични содржини