Актуелно
Почетна / Сцена / Биковиќ: Ако носите униформа, не удирајте човек кој лежи на земја (ВИДЕО)

Биковиќ: Ако носите униформа, не удирајте човек кој лежи на земја (ВИДЕО)

Актерот Милош Биковиќ се огласи на својот Инстаграм по повод протестите што се одржуваат во Белград.

Тој во своето обраќање истакна дека не е соодветно полицијата да удира луѓе на улица, а исто така додаде дека демонстрантите не треба да прават немири на улиците на главниот град.

„Ако сте дома, или ако сте на улица, што и да правите, тоа е ваш избор, Една работа само, не го уништувајте градот. Ова е наш град. Ако носите униформа, не удирајте човек кој лежи на земја, тоа не му личи српски полицаец. Ние сме еден народ и сите сега сме загрозени од заедничкиот непријател, а тоа е вирусот. Носете маска, облечете ракавици, воздржете се од насилство и останете здрави“, рече актерот.

loading...