Актуелно
Почетна / TOP NEWS / Биковиќ: Да го поддржиме нашиот народ во Косово

Биковиќ: Да го поддржиме нашиот народ во Косово

Актерот и продуцент Милош Биковиќ повика на Твитер да се купуваат производи од Косово.

Тој на својот профил на Твитер го поздрави отворањето на првата српска онлајн продавница наречена „Купи од Космет“ и ги повика граѓаните на Косово да го поддржат купувањето на овие производи.

„Ајде да ги поддржиме нашите луѓе во Космет. Нека секој купи нешто од тука и ние да направивме нешто заедно за нашата земја “, рече Биковиќ.

Интернет-продавницата „Купи од Космет“ започна да работи пред два дена и беше отворена со цел понуда на производи од Косово на домашниот и странскиот пазар на Интернет.

Иницијатори на оваа идеја се Хуманитарната организација „Косово Морава“ и Иницијативата „Дигитална Србија“, а проектот беше поддржан и од Кабинетот за Косово и Метохија, пренесува „Косовска онлајн“.

Можете да најдете голем број на различни производи на страницата: од органска храна, облека, икони, ракотворби, па сè до накит и книги.

loading...