Актуелно
Почетна / Сцена / Били Ајлиш вели „Нема време за умирање“: Ова е нејзината песна за новиот Бонд (ВИДЕО)

Били Ајлиш вели „Нема време за умирање“: Ова е нејзината песна за новиот Бонд (ВИДЕО)

Били Ајлиш е најмладиот музичар кој некогаш компонирал и испеал песна за познатата франшиза. Песната го носи истиот наслов како и претстојниот филм, „Нема време за умирање“ (No Time to Die).

Се работи за балада која е дело на самата Ајлиш и нејзиниот брат Финеас, кој беше нејзин партнер на неодамнешните Оскари.

Пред Били, за Бонд пееја Сем Смит, Адел, Мадона, Garbage, Шина Истон, Тина Тарнер, Крис Корнел и многу други истакнати музички имиња.

loading...