Актуелно
Почетна / Македонија / Политика / Билт очекува долги преговори за формирање владина коалиција

Билт очекува долги преговори за формирање владина коалиција

Специјалниот пратеник на ОН за Балканот, Карл Билт на Твитер сподели дека ќе следат долги преговори за формирање владина коалиција, која, според него, би требало да биде верзија на досегашната.

– Претпоставувам дека ќе следат долги преговори за коалиција, но најверојатно ќе видиме верзија на сегашната влада и во текот на следните неколку години, како резултат на вчерашните избори, наведува Билт по вчерашните избори во Македонија.

loading...