Актуелно
Почетна / Сцена / Биографот на кралското семејство: Меган му ја сврте главата на Хари

Биографот на кралското семејство: Меган му ја сврте главата на Хари

Писателот и биограф на кралското семејство, Лејди Колин Кембел, ја спореди војвотката од Сасекс, Меган Маркл, со шекспировската злобница Лејди Мекбет, заради огромното влијание што го има врз нејзиниот сопруг, принцот Хари.

Лејди Колин, која ја познаваше мајката на принцот Хари, принцезата Дајана, го предупреди војводата од Сасекс за однесувањето на неговата сопруга кон него и дека сега е далеку оддалечена од семејството заради неа.

Врската меѓу Меган и Хари е детално опишана во контроверзната книга „Пронаоѓање на слободата“, во која се нагласи ненадејното заминување на пронцовата двојка од кралското семејство.

Лејди Колин истакна дека влијанието на Меган врз Хари многу потсетува на Лејди Мекбет.

Хари оди „со глава низ ѕидот“

Се чини дека таа има стекнато големо влијание над Хари, и секогаш игра на неговите слабости, секогаш кога станува збор за важни одлуки, исто како што Кејт, од друга страна, секогаш игра на силната страна на Вилијам.

„Хари е хипер-емотивен и често не размислува за тоа што прави и ‘оди со глава низ ѕидот’. Тој не размислува за работите што ги прави “, вели Колин.
Контроверзната книга ја напишаа новинарите Омид Скоби и Керолин Дуранд, а во овој дел беа посочени неколку проблеми што ги предизвика Меган во кралското семејство.

Во книгата се тврди дека парот бил незадоволен од поддршката во семејството и дека биле ограничени со правилата што ги наметнала Палатата.

Медиумско злоставување

Во ноември 2016 година, Хари потврди дека се гледа со американската актерка Меган Маркл и изјави дека се соочуваат со „бран на злоупотреба и вознемирување“ од медиумите.

Имено, секретарот за комуникации на Хари, Џејсон Кнауф, ги посочи тешкотиите што ги има Меган Маркл, откако веста за нивната врска стигнала до медиумите.

„Принцот Хари е загрижен за безбедноста на Меган Маркл и е длабоко разочаран што не успеа да ја заштити од агресивните медиуми“.

Тоа беше прва официјална потврда од палатата Кенсингтон дека оваа двојка е навистина во врска.

Веста за кралската романса дојде една недела пред објавувањето на изјавата, со извештајот на „Сандеј експрес“ дека двојката се запознала во мај, додека Хари се наоѓал во Канада на промоција на Игрите Инвиктус 2017, натпревар во параолимпијада во стил за повредени војници. жени и ветерани, што ги основа.

loading...