Битолчанец пронајден починат во својот дом

од Nikola Popovski

Жител на Битола пронајден починат во својот дом, информираат од МВР.

Синоќа е пријавено дека околу 22.00 часот на ул.„Јосиф Христовски“ во Битола, во неговиот дом е пронајден починат П.Л.(54).

-Од страна на лекар од Итна медицинска помош е констатирана смрт. По наредба на Јавен обвинител телото на починатиот е предадено на обдукција. СВР Битола работи на расчистување на настанот, велат од полицијата.

Слични содржини