Близеријан изгуби еден милион долари за 40 секунди (ВИДЕО)

од Vladimir Zorba

На легендата на ММА и УФЦ, Конор Мекгрегор му беше потребна помалку од една минута за да го победи Доналд Сироне во Т-Мобиле арената во Лас Вегас овој викенд.

Ирецот во првата борба по поразот од Хабиб Нурмагомедов во октомври 2018 година го совлада „Каубојот“ по само 40 секунди.

Мекгрегор упати брутален удар кон неговиот американски противник и потоа ја заврши работата со мноштво удари,додека Сироне лежеше на земја.

Сепак, за една славна личност, победата на Мекгрегор го чинеше многу пари.

Ден Близеријан, за оние од вас кои не знаете, е мајстор за покер и е многу позната на Интернет.

Со прекар „кралот на Инстаграм“ – фер етикета, со оглед на фактот дека тој може да се пофали со неверојатни 29,8 милиони следбеници на платформата, Близеријан објави фотографија неколку часа пред борбата, покажувајќи се себеси покрај маса полна со пари.

39-годишниот објави и видео на социјалните медиуми, и го „прозва рускиот претседател, Владимир Путин, кој е познат како пријател на Мекгрегор, дали има нешто „ситни пари“.

Како професионален коцкар, Билзеријан веројатно е навикнат да освојува и да губи големи суми пари.

Но, губењето на оваа сума – проценета на околу 1 милион долари – во почетната минута од борбата, мора да го заболело!

loading...

Слични содржини