БНР: Не се очекува промена на позицијата на Софија

од Берта Китинска

Бугарското национално радио повикувајќи се на свои извори денеска информираше дека не се очекува промена на позицијата на Бугарија во однос на ветото за Северна Макеоднија.

Според нив, Софија останува на позиција дека немало напредок со Скопје по однос на исполнување на Договорот за добрососедски односи во целост.

Слични содржини