Актуелно
Почетна / Локално / Богоев: Порано се зголемуваше возниот парк со Audi Q7, денеска инвестираме во механизација за почист Карпош

Богоев: Порано се зголемуваше возниот парк со Audi Q7, денеска инвестираме во механизација за почист Карпош

„Вкупно 4 цистерни работат на миење и дезинфекција на улиците и фреквентните места во Карпош. Продолжуваме со миење на улиците и после КОВИД-19, затоа што повисоката јавна хигиена е моја определба уште од предизборието, вели градоначалникот на Карпош, Стефан Богоев.

„Порано се зголемуваше возниот парк со Audi Q7, денеска, инвестираме во механизација за почист Карпош“, додава тој.

loading...