Богоевски: Апасиев бара 30.000 евра од партијата која ја поддржаа на претседателските избори

Екс пратеникот од редовите на СДСМ и предводник на Шарената револуција, Павле Богоевски, денес на својот фејсбук профил ја прокоментира одлуката на Димитар Апасиев, кој утринава објави дека ќе бара оштета од 30.000 евра за незаконско прислушување на неговите разговори.
„Инаку, апасиев бара државата да му плати 30.000 Еур за противзаконско прислушкување од страна на партијата која ја поддржа на претседателските избори.
Толку од објавата“, стои во објавата на Богоевски.

Слични содржини