Бразилка го привлече вниманието во Токио: Сите ме малтретираа, а јас сум само жена што имаше секс

од Nikola Popovski

На Олимписките игри во Рио де Жанеиро, спортистите имаа на располагање околу 450.000 кондоми. Ингрид Оливеира, бразилката која ќе се натпреварува во скокови во вода, целосно го искористи ова и го доби прекарот „секс-маратонка“.

Таа се најде во центарот на вниманието на јавноста откако излезе во јавноста дека наводно ја избркала својата цимерка од собата само за да може да спие со кајакарот Педро Гонкалвес. Имаше и гласини дека е исфрлена од Игрите, но Бразилката негираше сè.

Оливеира ќе настапи и на Олимписките игри во Токио, каде пристигна пред неколку дена. Се разбира, тоа веднаш привлече големо медиумско внимание и на спортисти веќе во Олимпиското село. Таа призна дека аферата во Рио ѝ го направила животот мизерен. Таа беше во центарот на вниманието во негативен контекст и беше тежок период за неа, па дури доби и понуди за глума во филмови за возрасни, пренесува „24 часа.хр“.

– Ме малтретираше целиот свет. Создадена е приказна која постојано се повторуваше, само затоа што сум жена која имала секс. Сега ќе ви ја кажам целата вистина. Го однесов Педро во собата, но тоа не беше ноќта пред натпреварувањето. Не избркав никого од просторијата поради тоа и тие не ме исфрлија од Игрите. Двајцата сакавме нешто повеќе во тој момент, како и многу други. Дали видовте колку кондоми беа поделени во Олимпиското село? Болт однесе девојка во собата која немаше акредитација, луѓето отвораа профили на Тиндер само за тоа, изјавила Бразилката.

Во Токио, од друга страна, таа ќе мора да ги смири страстите. Организаторите забранија секс за време на натпреварувањето за да спречат ширење на инфекцијата, а 160.000 кондоми ќе им бидат достапни на спортистите, три пати помалку отколку во Рио де Жанеиро. Сепак, до нив ќе можат да ги стигнат само по завршувањето на Игрите.

Слични содржини