Брејди изнајми вила од 14 милиони долари (ВИДЕО)

од Vladimir Zorba

Ѕвездата на НФЛ, Том Брејди неодамна се пресели од Њу Ингланд во Тампа Беј, што наметна преселба на него и неговото семејство, но се чини дека нема да му падне премногу тешко бидејќи изнајмува луксузна вила.

Брејди се почести со дом од скоро 3.000 квадратни метри на Дејвис Островите, а таа припаѓа на бејзбол-sвездата Дерек Џетер.

Брејди ќе ја изнајми куќата, а таа располага со луксуз од седум спални соби, девет бањи, соба за забава и просторија за билијард.

https://www.youtube.com/watch?v=H4SbEtrWfbk&feature=emb_title

loading...

Слични содржини