Брестовац: Имаме млад тим и секој натпревар е искуство плус

од Берта Китинска

Избраниците на Данило Брестовац  денеска беа совладани со 32:20 од националниот тим на Русија,

-Лошо влеговме во натпреварот, што е разочарување бидејќи ни се случува по петти пат на овој шампионат.Имавме лоши, но имавме и добри моменти, но тоа не беше доволно за позитивен резултат.Дојдовме тука да учиме, важна ни беше втората рунда. Имаме млад тим и секој натпревар е искуство плус, изјави селекторот  Брестовац.

Македонската репрезентација во недела го игра последниот натпревар на втората фаза на СП против репрезентацијата на Белорусија во 15:30.

loading...

Слични содржини