Актуелно
Почетна / Сцена / Бритни стана сликарка: Ќе има и прва самостојна изложба

Бритни стана сликарка: Ќе има и прва самостојна изложба

Бритни Спирс може да се пофали со уште еден талент. Освен што пее, глуми, танцува и дизајнира облека, таа во 2017 запловила во сликарските води.

Сега во галерија во градчето Фигеац на југозападот на Франција најави отворање на првата самостојна изложба на американската ѕвезда и тоа во сабота, 18 јануари.

Засега не се познати други детали па фановите не знаат дали Бритни ќе биде присутна на отворањето. Се знае само дека изложбата се вик „Sometimes you just gotta play!“

loading...