Бритни за синовите: Ме полудува што се толку високи…

од Vladimir Zorba

Пејачката Бритни Спирс сподели објава на Инстаграм посветена на нејзините синови.

„Нема ништо посилно од љубовта меѓу мајката и синот“, пишува таа на фотографијата што ја сподели.

Во описот на фотографијата, таа ги извести следбениците дека нејзините синови Шон Престон и Џејден Џејмс ги прославиле родендените минатата недела.

„Роденденот на моите момчиња беше минатата недела. За жал, тие растат и сакаат да прават свои работи. Морам да побарам дозвола од нив да ги објавам бидејќи тие се исклучително независни мали мажи. Како и да е, имавме мала забава и сладоледи“, Напиша Бритни …

„Ме полудува што се толку високи и се уште растат. Отидоа на танцување минатата недела, а јас плачев два дена. Моите бебиња во одела. Лудо е. Девојки, подгответе се затоа што моите момчиња се толку убави“, вели пејачката.

Таа се осврна и на цитатот што го објави за љубовта на синовите и мајките.

„Навистина верувам во овој цитат и затоа сакав да го споделам. Не можам да споделам многу со вас бидејќи моите деца ја сакаат приватноста, но сакам да ви кажам дека и двајцата се исклучително талентирани, а јас сум неверојатно благословена што ги имам овие две момчиња во мојот живот“, напиша таа.

Објавата собра повеќе од 300.000 лајкови за осум часа.

Следбениците се воодушевени од објавата.

„Преслатко е да се почитува нивната приватност“, „Бритни, вашите синови се благословени што имаат мајка како вас“, „Мајка на векот“, „Воспитавте прекрасни синови“, напишаа нејзините обожаватели.

Слични содржини