Брод со украинско жито утре ќе пристигне во пристаништето Триполи

од Stefanija Kuzmanovska

Бродот „Разони“ под знамето на Сиера Леоне со украинско жито ќе пристигне во либанското пристаниште Триполи во недела на 7 август, објави весникот „Ал Акбар“, повикувајќи се на извор од украинската амбасада во Бејрут.

Бродот „Разони“ ќе испорача 26.000 тони пченка за либански купувач, пренесува агенцијата ТАСС.

Слични содржини