Актуелно
Почетна / Глобално / Свет / Бројот на заразени со коронавирус во Индија надмина пет милиони

Бројот на заразени со коронавирус во Индија надмина пет милиони

Бројот на заразени со новиот коронавирус во Индија надмина пет милиони луѓе, соопшти денеска индиското Министерство за здравство.

Втората најбројна нација во светот регистрира еден милион новозаболени за само 11 дена.

Индија, со 5,02 заболени е втора земја во светот по бројот на заразени лица, по САД каде се пријавени 6,59 позитивни лица на новиот коронавирус.

loading...