БРУТАЛНО: Мурињо не сакаше да молчи за отказот на Лампард

од Stefanija Kuzmanovska

Менаџерот на Тотенхем, Жозе Мурињо застана во одбрана на Френк Лампард, кој беше отпуштен од Челси во понеделникот.

„Секогаш сум тажен кога мој колега ќе ја изгуби работата. Френк не е само мој колега, тој е важна личност во мојата кариера. Па жал ми е што доби отказ. Но, тоа е бруталноста на фудбалот, особено на модерниот фудбал. Кога ќе станете тренер, знаете дека порано или подоцна тоа ќе ви се случи и на вас“, истакна Мурињо, кој своевремено беше тренер на Лампард во клубот од Лондон.

Нов тренер на Челси најверојатно ќе стане поранешниот стратег на ПСЖ, Томас Тухел.

loading...

Слични содржини