Актуелно
Почетна / TOP NEWS / Брзи и неодоливи: Брускети со пршута

Брзи и неодоливи: Брускети со пршута

Вкусни залаци готови за неколку минути…


СОСТОЈКИ:
багет
2 чешниња лук
100 гр крем сирење
150 гр пршута
свеж рузмарин
маслиново масло

НАЧИН НА ПОДГОТОВКА:
Багетот исечкајте го на парчиња. Секое парче леб истријте го со лук, па кратко запечете. Парчињата премачкајте ги со крем сирење и наредете пршута исечкана на листови. Пропрскајте со маслиново масло и декорирајте со гранчиња рузмарин, па послужете.
Добар апетит!

loading...