Актуелно

Интима

Истражување покажува: Еве зошто мажите и жените во стабилни врски ги изневеруваат партнерите

Aко некогаш ве изневерувале, веројатно сте се запрашале зошто партнерот не ја прекинал врската и која е вистинската причина за неговата прељуба. Интернет-страницата „Супердругар“ спроведе истражување, во кое беа опфатени биле повеќе од 2.000 европски и американски жени и мажи за да се дознаат вистинските причини за нивното изневерување, пренесува …

Повеќе

Коронавирус и секс: Сè што сакавте да знаете, но сте немале кого да прашате

Дали за време на сексот можам да се заразам со коронавирус? Можеби сте помислиле на тоа, но се срамевте да прашате. За да се разделат фактите од невистините, експерти одговараат на прашањата на луѓето. Алекс Џорџ е доктор, а Аликс Фокс е новинарка, која се занимава на темата секс и …

Повеќе

Заборавете ги: Овие љубовни совети се тотална глупост

Наоѓањето на сродна душа не е едноставна задача. Напротив, понекогаш тоа е фрустрирачка и депресивна задача поради која на момент губиме верба во љубовта. Во таквите моменти сме очајни за наоѓање на совет кој ќе не изведе на прав пат. Како што пишува Космополитен, таквите совети се во глобала бескорисни …

Повеќе

Три очигледни знаци дека животот со партнерот не е добра идеја

Доколку со некого сте во врска подолго време, следниот логички чекот е започнување на заедничкиот живот. Освен што почесто ќе се гледате, така ќе заштедите на време и пари бидејќи ќе ги поделите трошоците, а ќе видите и како функционирате заедно. Од друга страна, може да се случи и заедничкиот …

Повеќе

Ова треба да го знаете: Дали презервативите можат да ве заштитат од коронавирусот

Со оглед на тоа дека коронавирусот се шири се повеќе во светот, луѓето на сите можни начини се обидуваат да се заштитат и информираат за како точно да го направат тоа. Се советува избегнување на контакт со заразени лица, но што кога станува збор за интимниот контакт? Дали користењето на …

Повеќе

Со овие постапки ги бркате жените од себе уште на првиот состанок

Иако многумина не размислуваат веднаш на некои од овие работи, всушност тие би можеле да бидат клучни за успехот односно неуспехот на потенцијалните врски. Доста мажи вината ја префрлуваат на жените и истакнуваат дека таа е виновна за лошиот состанок, но често вината лежи токму во нив. Ова се некои …

Повеќе

Ѝ купувате рози на партнерката? Овие причини ќе ве одвратат од таа намера

Розата е најчест и најпопуларен подарок за драга личност на Валентајн, всушност и не е добра замисла. Пред се, розите на тој ден се особено скапи. Покрај тоа, големата побарувачка треба да се задоволи со увоз од странство, а тоа без сомнение не е еколошки прифатливо. Имено, во Еворпа розите …

Повеќе

Се уште немате план за Денот на вљубените? Со овие идеи не можете да згрешите

Во пресрет на Валентајн, ви носиме неколку одлични идеи како да го поминете денешниот ден со својот парнтер/ка. Со овие три предлози, не можете да згрешите. Заедно смислете романтична вечер Доколку не сте љубител на изненадувањата, заедно со својот партнер седнете и осмислете како ќе го поминете Валентајн. Вклучете активности …

Повеќе

Што лажат жените, а што мажите? Ова се најчестите изговори на прељубниците

Понекогаш се чини дека дружењето со љубовникот или љубовницата бара комплексна организација. За почеток, потребно е да смислите доббра лага поради која партнерот нема да се посомнева. Но, изгледа повеќето не се креативни туку се потпира на проверените класики за да се оправдаат. Lllicit Encounters- интернет платформа наменета за оние …

Повеќе

Заборавете на The Notebook: Еве зошто романтичните филмови не се здрави за вашата врска

Сцената во која Рајан Гослинг и Рејчел МекАдамк во филмот The Notebook се бакнуваат на дождот е легендарна. Таа највројатно е она што повеќето парови замислуваат дека врската треба да изгледа. Меѓутоа експертите за врски велат дека љубовната приказна меѓу Али и Ноа, всушност не е добар пример како треба …

Повеќе