Актуелно
Почетна / Сцена

Сцена

Скандал кој го тресе Холивуд: Сопругата на славниот актер ја разоткри долго чуваната тајна

Хју Џекман (51) е еден од најсексапилните мажи денес и има малку жени кои не паѓаат на неговиот шарм и изглед, а тој е во хармоничен брак со сопругата Дебора Ли Фернс веќе 24 години. Тој беше прогласен за најсекси маж во 2008 година, а гласините дека е хомосексуалец го …

Повеќе

Истетовирала 16 слики на Еминем по телото и станала Гинисова рекордерка (ФОТО)

Обожавателка на Еминем која на своето тело истетовирала 16 негови портрети, постави светски рекорд. Од Гинисовата книга на рекорди велат дека Ники Патерсон од Абердин е прва во светот по бројот на тетоважи со ликот на истиот музичар. Патерсон, која по професија е козметичар на 19 години, ја направила својата …

Повеќе

Последното интервју на легендарниот Тома Здравковиќ: Одеднаш ми беа извадени три органи! Неговите зборови пред смрт и натаму болат

Денеска се одбележува 29-годишнината од смртта на легендарниот пејач и голем боем Тома Здравковиќ. По тој повод, семејството, пријателите, како и познатите личности се собраа на Централните гробишта во Вождовац за да се сетат на овој великан. Тома почина во септември, а неколку месеци претходно го даде последното интервју. Пејачот …

Повеќе

Кевин Харт по вторпат стана татко

Сопругата на Кевин Харт, Енико, роди второ дете. Својата радост 36-годишниот комичар ја објави на социјалните мрежи, пречекувајќи го нивното убаво девојче. Мајката Енико, со која Кевин веќе го има синот Кензо, во трогателна објава ја нарече својата новородена ќерка „мало парче рај испратено на земјата“, откривајќи дека ќе ја …

Повеќе

Кралицата Елизабета го добива деветото правнуче: Најубави вести ги израдуваа членовите на британското кралско семејство

Британската принцеза Јуџин и нејзиниот сопруг Џек Бруксбанк го очекуваат своето прво дете, објави и потврди Бакингемската палата. Двојката, која се омажи во октомври 2018 година, приновата треба да пристигне на почетокот на 2021 година, а веста на Инстаграм ја потврди 30-годишниот Јуџин. „Џек и јас сме многу возбудени за …

Повеќе

Славната Бренда од „Беверли Хилс“ се простува: Ќе напишам писма и ќе им снимам пораки на најмилите

Шенон Доерти (49), познатата Бренда Волш од хит серијата „Беверли Хилс, 90210“, има рак на дојка во стадиум IV, а сега вели дека сака да биде подготвена да се збогува со луѓето што ги сака. Таа вели дека е свесна за сериозноста на ситуацијата во која се наоѓа и планира …

Повеќе

Адел фатена со ново момче: Се забавувала во Лос Анџелес

Откако го раскина седумгодишниот брак со Сајмон Конецки, Адел ја започна својата трансформација. Многумина веруваат дека разводот е причина за диетата со чија помош Адел ослабе неверојатни 45 килограми. По разводот, медиумите се шпекулираа дека Адел е во врска со раперот Скепта, а медиумите конечно ги фатија заедно. „Сан“ ексклузивно …

Повеќе

Деми Ловато бесна на поранешниот свршеник: Тој ја посрамоти и не сака да го види повеќе

Неодамнешното раскинување на поп-ѕвездата Деми Ловато и нејзиниот свршеник Макс Ерик предизвика лавина реакции во Холивуд. И додека Деми молчеше за раскинувањето, Макс ги користеше социјалните мрежи за да каже што навистина мисли за неговата (поранешна) свршеница. Макс на Инстаграм стори објави неколку објави, во кои се наведува дека слушнал …

Повеќе

Модниот судир меѓу сопругите на Трамп и Бајден пожесток од дебатата

Светот врие од жестоката дебата меѓу американскиот претседател Доналд Трамп и неговиот ривал Џо Бајден, но и нивните сопруги го украдоа вниманието со своите сосема поинакви модни избори. Актуелната прва дама на САД, Меланија Трамп, како и жената која можеби ќе ја преземе нејзината титула, Џил Бајден, се потрудија да …

Повеќе

„Дизни“ најави продолжение на „Кралот лав“

„Дизни“ денес објави дека ќе снима продолжение на „Кралот лав“ во 3Д, а режијата ќе му биде доверена на Бери Џенкинс, кој го сними филмот „Месечината“. „Кралот лав“, кој беше успешен во киносалите, и покрај млаките критики, излезе во 2019 година и заработи околу 1,6 милијарди долари. Во тој цртан …

Повеќе