Чарли Реина – oд талент во шах до познато зајче на „Плејбој“ (18+)

од Vladimir Zorba

Натпреварувачка во шах, криминолог и модел – Чарли Рина е едно од омилените зајачиња на „Плејбој“ во САД и Канада.

Како мала, убавицата освоила по некоја титула на натпревари, а освен тоа е позната по високиот коефициент на интелигенција.

Mean muggin @lee_lhgfx @blakedumont

A post shared by charlie riina ? (@charlieriina) on

Нејзиното вистинско име е Ана Ева Кросинка. Таа има 22 години и е родена во Полска, но уште од дете живее во Канада. Таа има сѐ зафаќа со многу работи, но шахот се уште е нејзина голема страст.

„Сакам да сликам, да одам на часови по фотографија, да јавам коњ, но она што секогаш сум подготвена да го правам е да играм шах. Не одбивам никого“, раскажува Чарли.

51882466 Canadian Model and International Playboy Playmate Charlie Riina gets her t-shirt wet and see through on the set of a 138 Water photoshoot in Malibu, CA on October 18th 2015. FameFlynet, Inc - Beverly Hills, CA, USA - +1 (818) 307-4813

Слични содржини