Челси го шокираше Сити на „Етихад“

од Vladimir Zorba

Во дербито од 35. коло на англиската Премиер лига, Челси го совлада Манчестер Сити со 1: 2 на „Етихад“.

Ова беше своевидна предигра пред финалето во Лигата на шампионите на 29 мај, а таа им припадна на „сините“ по пресврт.

На тој начин тимот од Лондон го одложи славјето на Сити, откако „граѓаните“ со победа ќе освоеа нова шампионска титула.

Слични содржини