Четири лица убиени во пукање во Балтимор, напаѓачот убиен од полицијата (ВИДЕО)

од Stefanija Kuzmanovska

Четири лица беа убиени во пукање во близина на Балтимор во САД, пренесува „The New York Times“.

Меѓу убиените е и напаѓачот.

Имено, полицијата одговорила на пријава за пукање и пожар вчера на 20 километри западно од Балтимор и уби вооружен напаѓач кој убил три лица.

„Полицијата пронајде вооружен човек и заканата беше неутрализирана“, рече Џој Стјуарт, портпарол на локалниот полициски оддел.

Мажот убил двајца мажи и една жена, а идентитетот на убиецот и жртвите не е познат.

„Според сегашните сознанија, жртвите се во роднинска врска“, рече Стјуарт.

Што се однесува до пожарот, беше речено дека пожарот бил подметнат и се проширил на две соседни куќи.

Тимоти Ростковски, раководител на локалното противпожарно одделение, рече дека куќата од која започнал пожарот се срушила.

Слични содржини