Актуелно
Почетна / Македонија / Четири скопски општини со по над 100 заболени од ковид-19, во Чаир вкупно 152

Четири скопски општини со по над 100 заболени од ковид-19, во Чаир вкупно 152

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1627 тестирања, а регистрирани се 139 нови случаи на ковид-19  од кои во 30 случаи се од Скопје.

• Чаир – 152
• Аеродром – 132
• Бутел – 65
• Гази Баба – 103
• Центар – 98
• Карпош – 108
• Сарај – 44
• Кисела Вода – 96
• Ѓорче Петров – 73
• Студеничани – 35
• Шуто Оризари – 81
• Арачиново – 19
• Илинден – 17
• Петровец – 8
• Чучер Сандево – 8
• Сопиште – 10
• Зелениково- 5
• Странец – 3

loading...