Актуелно
Почетна / TOP NEWS / Член на потесниот круг на Трамп позитивен на корона

Член на потесниот круг на Трамп позитивен на корона

Во Соединетите Американски држави за еден ден се регистрирани повеќе од 53.000 новозаразени.

Короната влезе и во потесниот круг на Доналд Трамп.

Кимберли Гилфојл, девојка на неговиот син Доналд Трамп Џниор и функционер во изборниот штаб, има коронавирус.

Тестот на Трамп Џуниор беше негативен.

loading...