„Да играме до 100“: Вил Смит танцува со мајка си на нејзиниот роденден (ВИДЕО)

од Vladimir Zorba

Во ВИДЕО споделено од 53-годишниот актер во понеделникот, Вил Смит танцува со неговата мајка Керолајн на класичниот хит Витни Хјустон и Wanna Dance with Somebody. „Денес 85 години! Среќен роденден, мамо. Ајде да танцуваме до 100“, напиша Вил во насловот на својата објава на Инстаграм.

Се држеа за раце додека играа на музика на надворешната тераса опкружена со маси кои беа покриени со бели ленени покривки и украсени со мали цветни аранжмани, а масата најблиску до нив беше преполна со храна и пијалоци.

Поранешна администраторка на училишниот одбор во Филаделфија, Керолајн го родила Вил на 25 септември 1968 година. Вил, неговите сестри Пем и Елен и братот Хари ги добила со нејзиниот поранешен сопруг, Вилард Керол Смит Постариот, од кого се развела во 2000 година.

Во мемоарите со наслов „Will“, објавени од актерот во ноември 2021 година, тој призна дека размислувал да го убие Вилард откако сведочел дека неговиот татко ја злоставувал мајка му. Керолајн и Вил разговараа за злоупотребата во една епизода од неговиот документарец на YouTube „Best Shape Of My Life.“

Актерот и признал на мајка си дека размислувал за самоубиство, чувствувајќи се како „кукавица“ што не се обидел да го спречи насилството и покрај тоа што бил најстарото дете.

Слични содржини