Да му позавидат големите фудбалски мајстори: Како Вучиќ шутира пенал? (ВИДЕО)

од Nikola Popovski

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, знае многу работи, дури и да шутира пенал, подобро од најголемите фудбалски мајстори.

Кога веќе најави пресметка со фудбалската банда, лут од случувањата во финалето на Суперлигата на Србија и, благо речено, поради чудните резултати, Вучиќ реши да го демонстрира своето знаење на фудбалските терени.

Додека го посети пунктот за вакцинација на стадионот ФК Врело, во близина на Уба, тој излезе на теренот на локалниот стадион и го погоди голот, со удар од белата точка.

За потфатот на претседателот да биде уште позначаен, пред голот застанал голманот на Јединство од Уба, Иван Бели Јовановиќ, кој запрел дури три од седум шутнати пенали оваа сезона.

„Ти благодарам Бели, што ми пушти“, рече Вучиќ по голот.

Слични содржини