Актуелно
Почетна / (не)Секојдневно / Дал два долари за тикет, па освоил 410 милиони

Дал два долари за тикет, па освоил 410 милиони

Мистериозен среќник од Аризона сигурно слави откако го освои џекпотот во висина од 410 милиони долари, откако даде два долари за тикетот.

Ова е првпат џекпотот да се освои во Аризона, а добивката е најголема во годината, пренесува „Дејли мејл“.

Тикетот, која бил извлечен во вторникот вечерта, бил купен во Глендејл во Аризона, објави државната комисија за лотарија.

Шансите за освојување на џекпотот биле 1 спрема 302.575.350 во 45 земји каде што се нуди, плус Вашингтон и Американските Девствени Острови.
Минатиот август, Аризона се придружи на групата земји што им овозможуваат на луѓето што освојуваат џекпот од 100.000 американски долари да останат анонимни засекогаш.

loading...