Не знаеме дали првата дама на САД е најубавата претседателка во светот, како што тврдат, но сигурно е една од најпознатите и најодгрлените во јавноста. Уште во екот на претседателската кампања на Доналд Трамп во медиумите излегоа еротски фотографии на Словенката снимени во 1996 година за популарно списание. 

25-годишната Меланија не само што е гола, туку и во друштво на нејзиниот колега, со кого се препуштаат на интимни игри. И тоа не беа единствените слики од неа. Овие провокации не го загрижија нејзиниот сопруг, кој сака да ги споделува интимните детали, како на пример колку е добра неговата сопруга во кревет, пишува Story.

Мелани, исто така, не се воздржува да открие лични пикантерии: “Имаме секс најмалку еднаш дневно. Понекогаш дури и повеќе “, вели таа.

Меланија и Трамп се запознале во 1998 година на забава во Њујорк, каде што Трамп се појавил во женско друштво, но се вљубил во Мелани и ѝ го побарал телефонот. Таа одбила да му го даде, бидејќи дознава дека е женет.

Потоа, Доналд, кој сѐ уште е официјално оженет за својата втора сопруга Марла Неапл, ѝ го дава неговиот словенечки број. По неколку дена тие се слушаат и се заедно од тогаш, и нивната гламурозна свадба во 2005 година е меѓу најкомплицираните во светот.

“Да се ​​омажиш за човек како Доналд, мора да бидеш свесен за себе. Треба да бидеш многу силен и паметен. За да може да биде свесен дека може да се потпре на вас “, рече Мелани.

За гламурозниот живот моделот се залага од малечка. Таа е родена во семејство на работници, но од млада девојка никогаш не заминува од дома без фризура и шминка. Нејзината модна кариера започнала кога имала 16 години. Откако пораснала, отишла да работи во Милано, а потоа и во Њујорк. Тој го напушта колеџот за архитектура и се фокусира на нејзината модна кариера и потрага по подобар живот. Дефинитивно не е од оние жени кои се свртуваат кон нивното минато.

Нејзините поранешни познати велат дека откако влегла во високото општество, не се вратила во својата татковина. Во своите јавни настапи поранешниот модел секогаш се трудел да нагласи колку е интелигентна и како, иако може да се потпре финансиски на мажот, развива сопствен бизнис.

Но, можеби времето на благодетна Европејка како прва дама истекува. Трамп секогаш имал слабост кон убавите жени и гласините дека постојано ги изневерувал и претходните две сопруги се доста чести. На почетокот на оваа година грмнаа два последователни скандала со негови наводни љубовници – со порнозвездата Бура Даниел, која тврди дека имала секс со него во 2006 година, кога тој веќе е во брак со Мелани, и со моделот на “Плејбој” Карен Мекдугал која пак била со него набргу откако неговата сопруга го родила нивниот син Барон, кој денес има 12 години.

Како резултат на тоа првата дама не го придружуваше својот сопруг на неколку важни настани, а кога се појавува со него, одбива да ја фати неговата рака, ги избегнува неговите обиди да ја допре и изразот ѝ е леденостуден. Во средината на мај Мелани претрпе операција за отстранување на бенигна канцер формација на бубрег, а Трамп ја посети во болницата. Дали нивниот брак веќе е само на хартија, претстои да разбереме.

Самата Меланија истакнува дека таа и нејзиниот сопруг се независни луѓе и се стремат да си обезбедат простор. Но, според блиски на двојката во текот на годините просторот меѓу нив станува преголем. Двајцата не јадат заедно и минуваат малку или немаат време заедно. Често се одвојуваат дури и кога се одмараат. Вработени на Белата куќа издаваат дека во моментов првата дама се обидува да крене бариера меѓу Источното крило, кое во моментов се обновува, и Западното каде се канцелариите на Трамп и неговата ќерка Иванка, со која исто така не е во топли односи.