Дали полицијата доцна реагираше при инциндентот кај Мавровка? (ВИДЕО)

од Берта Китинска

Објавено е видео од инцидентот кој вчера се случи кај плоштадот ,,Скендербег”, кога групата демонстранти се упатува кон Владата.

Од видеото објавен на социјалните мрежи се гледа како група луѓе кои стојат пред хотелот „Де Кока“ на платото на паркингот „Скендербег“ фрлаат со шишиња кон демонстрантите по што настанува судир меѓу двете групи.

Полицијата откако се слушаат извици дека човекот има пиштол приоѓа до вооруженото лице и го апси.

Слични содржини