Дали Потуралски го откачи Бред Пит: Фатена како му се вратила на стариот сопруг (фото)

од Nikola Popovski

Новата девојка на Бред Пит, 27-годишната Никол Потуралски и нејзиниот 68-годишен сопруг Роланд Мери изгледаа посреќно и поинтимно од кога било, односно откако се појавија гласини дека таа е во врска со познатата холивудска ѕвезда.

Манекенката била видена како излегува од ресторанот Борхард во Берлин, кој е во сопственост на нејзиниот сопруг, со кого е во брак осум години, и кој и се придружувал додека разговарал во друштво на пријатели. Тоа беше всушност нивно прво јавно појавување откако на виделина излезе романсата на Никол со 56-годишниот Бред. И двајцата биле добро расположени, опуштени и не ги симнувале насмевките од лицето.

Во август годинава странските медиуми ја открија изненадувачката вест дека новата девојка на Бред Пит е веќе омажена и има син, но дека нејзиниот сопруг Роланд не се грижи премногу за вонбрачните односи што ги има и воопшто не е љубоморен.

Наводно имаат отворен брак, а Никол го запознала Роланд во неговиот луксузен ресторан, исто како и Бред.

Тој не сакал да ја коментира ситуацијата за медиумите, додека пријателите на ова семејство, како што објави Дејли меил, наведуваат дека тој ја оценувал ситуацијата во семејството како редовна.

Пит го познава бизнисменот Мари со години. Тој го запозна во 2009 година кога снимаше на локација во Германија.

Никол е модел, патува многу, а има повеќе од 100.000 следбеници на социјалните мрежи, а редовно споделува содржини и фотографии во разни модни изданија.

Медиумите пишуваат дека тој зборува пет јазици и дека има полско потекло.

Нејзината кариера ја одведе на модни ревии во Њујорк, Париз и Милано и ги краси насловните страници на престижните модни списанија како „Ел“ или „Космополитен“.

Манекенката е особено горда на својот син Емил, кој редовно се појавува на фотографии на својот профил на Инстаграм.

loading...

Слични содржини