Даниел Крег откри дека сака да излегува во геј барови, причината е невообичаена

од Nikola Popovski

Даниел Крег неодамна откри дека претпочита да излегува во геј барови, со цел да го избегне „агресивниот израз на мажественост“ што, како што тврди, многу често се случува на места каде што се собираат хетеросексуалци.

„Одам во геј барови од младост“, рече 53-годишниот актер за време на подкастот „Ручек со Брус на SiriusXM“.

„Една од причините е што не се судирам толку често во геј барови. Честопати имав тепачки во хетеро барови “.

Тој додаде дека геј баровите се безбедно место за престој.

„Сите беа опуштени, сите. Всушност, не треба да ја откривате својата сексуалност. Се е во ред. И тоа е многу безбедно место за престој “.

„Можев да запознаам девојки таму, бидејќи има многу девојки кои доаѓаат таму од истата причина што јас бев таму. Тоа беше скриен мотив “, додаде тој.

Тој, исто така, се присети на инцидентот кога тој и водителот Брус Бози, со кого долго време се пријатели, биле фатени заедно во геј бар во 2010 година.

„Му зборував за мојот живот и решивме да се напиеме. Предложивме да одиме во геј бар и си заминавме. Не ни беше грижа “, рече тој.

Искреноста на Крег често може да ги изненади неговите обожаватели, но тој никогаш не избегнува да биде целосно отворен.

Слични содржини