Дарвин Хем нов тренер на Лејкерси

од Vladimir Zorba

Американскиот тренер Дарвин Хам, досегашниот асистент во Милвоки, ќе го преземе Л.А. Лејкерс, пренесуваат американските медиуми.

Лејкерси сезонава беа предводени од Френк Вогел, но тој доби отказ откако не избори пласман во плеј-офот.

Ова ќе биде прва самостојна работа за Хем, а тој веќе работеше во Лејкерс како асистент од 2011 до 2013 година.

Слични содржини