DarwinPRO Aerodynamics BMW M4 Competition

од Vladimir Zorba

Розовата веројатно не е меѓу најпосакуваните бои кога е во прашање изборот на повеќето сопственици, но сепак има и такви кои ја избираат. Пример е BMW M4 Competition, кој беше подложен на третман од тјунерот DarwinPRO Aerodynamics.

Станува збор за тјунер специјализиран за екстремни body kit-ови, а сопственикот покрај компонентите нарачал и розова фолија. Аспираторот од јаглеродни влакна чини 2.500 долари. Долу се поставени килибарните LED дневни светла, кои потсетуваат на BMW M4 CSL.

Тјунерот вградил и карбонско задно крило, чија цена е 2.150 долари. Крилото има уникатен двослоен дизајн, а горниот дел е поделен на половина. Крајните плочи изгледаат остри и додаваат естетика на финишот, така што автомобилот изгледа попривлечно и создава поголема надолна сила.

Нема фотографии од внатрешноста, но седиштата имаат карбонски задни делови кои чинат 1.900 долари.

Нема подобрувања во изведбата на купе, така што овој M4 Competition сè уште е придвижуван од 3.0-литарски S58 twin-turbo-линиски шестцилиндричен мотор кој развива 510 КС и 650 Nm вртежен момент.

Слични содржини