Де Лихт: Сакам да ја вратам играта од времето во Ајакс

од Vladimir Zorba

Дефанзивецот Матијас де Лихт зборува за разликата помеѓу играњето за Баерн и Јувентус.

„Во Баерн има физички судири и интензитет поради притисокот и напнатоста. Сакам да ја вратам мојата игра што ја покажав кога се натпреварував за Ајакс“, изјави Де Лихт за De Telegraaf.

Минатата сезона, 22-годишниот дефанзивец постигна 3 гола и даде 1 асистенција на 42 настапи за Јувентус во сите натпреварувања.

Холанѓанецот ова лето стана играч на Баерн.

Слични содржини