Дел Бој се збогува со Бојси

од Vladimir Zorba

Англискиот актер сер Дејвид Џејсон, најпознат по улогата на Дел Бој во серијата „Only Fools and Horses“, изрази сочувство до семејството поради смртта на неговиот колега Џон Чалис и рече дека му е тешко да размислува за светот без него.

Во изјавата објавена на Твитер профилот на „Only Fools and Horses“, Џејсон рече дека Чалис, која ја играше улогата на Бојси, беше прекрасен човек, одличен актер и негов пријател повеќе од 40 години.

– Таква тажна вест – изјави Џејсон и испрати сочувство до семејството во вакво „неверојатно тажно време“.

Чалис почина вчера на 79 -годишна возраст, а неговото семејство објави дека тој починал мирно во сон, по долга борба со ракот.

Слични содржини