Актуелно
Почетна / TOP NEWS / Десет најдобри тетоважи со Путин (ФОТО)

Десет најдобри тетоважи со Путин (ФОТО)

Ликот на претседателот на Русија, Владимир Путин е популарен кај љубителите на тетоважи ширум светот, па го тетовирале и некои познати личности.

Сергеј Полуњин

Украинскиот балетан Сергеј Полуњин го истетовирал ликот на Путин на градите, и тоа е една од неговите контроверзни тетоважи кои го прават уште попознат во светот.

Михаел Габријел

Финскиот рапер Михаел Габријел го истетовирал Путин во 2016 година на ногата, иако во мај рекол дека ако неговата земја победи на светското првенство во хокеј на местото на Путин ќе стави лав.

Ти чувам грб

 

View this post on Instagram

 

Американские вертолеты летят из-за океана. Подводная лодка неизвестной модели стреляет непонятными ракетами. Димка Грачев вообще на себя не похож. Слишком смахивает на В.В. Путина. В общем: ” кузнечик прыгнул в муку “. Каждый увидет в этой работе своё. ))) Работа сделана иглами “EZ” и теневым набором “КРАСКА” tattoo ink. ОСКОРБИТЕЛЬНЫЕ КОМЕНТАРИИ УДАЛЯЮТСЯ. Всем добра и улыбок) #тату #таганрог #татутаганрог #татувтаганроге #таганрогтату #татуировка #татуировки #ростов #татуростов #татувростове #путин #путинтату #татупутин #дмитрийграчев #крым #tattoo #tattootaganrog #taganrog #taganrogtattoo #tattooer #tattoos за фото спасибо @alinatagphoto

A post shared by Тату Таганрог (@taganrog.tattoo) on

Впечатливо

Путин на гради

Морнар

Моќен Путин

Со автограм

Минимализам

Без зеници

loading...